fbpx

Jak zostać trenerem personalnym?

Jak zostać trenerem personalnym?

 

Przeczytaj poniższy tekst, z którego dowiesz się jak zostać trenerem personalnym. O dziwo wcale nie jest to takie trudne 🙂

Wraz z dynamicznym rozwojem branży fitness w Polsce rośnie także zapotrzebowanie na wyspecjalizowaną kadrę. Siłownie i kluby fitness wyrastają jak grzyby po deszczu, a wraz z coraz większą i silniejszą konkurencją wzrasta poziom innowacyjności. Powoli odchodzi się od typowych dla dekady wstecz siłowni, w których 90% miejsca zajmował sprzęt dla treningu siłowego oraz wynajętych szkolnych sal, gdzie w godzinach wieczornych odbywały się zajęcia aerobiku. Zachodnioeuropejskie, a w szczególności amerykańskie trendy przyszły także i do Polski – dziś mało kto wyobraża sobie siłownię zarówno bez atlasów jak i magnetycznych bieżni czy stacjonarnych rowerków, bez telewizorów i saun, bez odpowiednio dużego miejsca dla zajęć ze stepu czy zumby. W wielu klubach fitness worek bokserski, ergometr i salki cross-fit to już standard. Branże siłowni i fitness wchłonęły się nawzajem i połączyły siły tworząc jedną całość.

Najpierw kurs

Ale wróćmy do początku – jak zostać trenerem personalnym? Zgodnie z najnowszymi rozporządzeniami nie musisz już posiadać wyższego wykształcenia w dziedzinie sportu, wystarczą odpowiednie kursy, które można zrobić także wygodnie On-line z pozycji komputera w swoim domu, np. taki [KLIK]. Dzięki kursom poznasz podstawy treningu, odżywiania i suplementacji, reakcji organizmu na wykonywane ćwiczenia czy przeciwwskazań zdrowotnych do konkretnych treningów. Jednak wiedza to nie wszystko, ważne jest przede wszystkim doświadczenie, które możesz już mieć lub które możesz zacząć nabywać po zrobieniu odpowiedniego kursu. Wielu obecnych trenerów personalnych najpierw samych próbowało swoich sił na siłowni, a dopiero potem odbywało niezbędne kursy – przez to mogli oni nabyć wiele naleciałości, np. w technice, które są błędne i których po kilku czy kilkunastu latach ciężko jest się wyzbyć. Dlatego też najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest najpierw zrobić kurs, a dopiero potem nabywać doświadczenie w trenowaniu samego siebie, jak i innych. Dzięki temu będziemy mieli wystarczające podstawy wiedzowe do tego, by pracować nad własną techniką, żywieniem i rehabilitacją.

Bądź specjalistą w kilku dziedzinach

Tak, jak wspomnieliśmy to na początku, obecne kluby fitness i siłownie tworzą całość i skupiają w sobie wiele ofert na raz. Trener personalny nie jest już tylko od ułożenia treningu i sporadycznego pilnowania prawidłowej techniki ćwiczącego. Teraz jest on zarówno trenerem, jak i dietetykiem, który ułoży odpowiednią dietę i poinformuje o nowych trendach żywieniowych czy rehabilitantem, który nakieruje w jaki sposób odpoczywać po treningu i w jaki sposób radzić sobie z kontuzjami. Jeśli posiada się kilka umiejętności, jest to niewątpliwie atut, który jest szeroko poszukiwany na rynku pracy.

Jak zostać instruktorem dietetyki i suplementacji? Można skorzystać z oferty kursu e-learningowego instruktora dietetyki i suplementacji. Dzięki takiemu kursowi nauczysz się układać diety odpowiednie dla każdego organizmu czy będziesz mógł odpowiednio mądrze dysponować suplementami diety. A co z odpoczynkiem po treningu? Co odpowiesz, gdy klient zapyta cię w jaki sposób może efektywnie zregenerować swoje mięśnie czy odpocząć po niedawno przebytej kontuzji? E-kurs instruktora odnowy biologicznej jest jak najbardziej wskazanym źródłem do tego, by móc bez obaw udzielić odpowiedniej odpowiedzi.

Ile to kosztuje?

Ile kosztuje zostanie trenerem personalnym? Ceny kursów zaczynają się od 199 zł do nawet 2000 zł, wiele firm i instytucji szkoleniowych nadaje czasowe uprawnienia, które należy odnawiać co rok lub kilka lat, dlatego też warto znaleźć taką firmę, której uprawnienia są bezterminowe. Warto także, przed przystąpieniem do kursu, zorientować się, czy dana firma lub instytucja szkoleniowa znajduje się w ewidencji Rejestru Instytucji Szkoleniowych, który daje pewność o legalności prowadzenia kursów i wydawanej dokumentacji oraz posiada akredytację Polskiej Federacji Sportu, co dodaje prestiżu ukończonemu szkoleniu czy kursowi.

Jeśli chcesz poznać ofertę kursu trenera personalnego lub masz dodatkowe pytania skorzystaj z poniższego formularza.

Chcesz zostać trenerem personalnym?

7 + 4 =

Szybki kontakt!
+
Wyślij!